Sevgili Öğrencilerimiz,

Sizler, öncelikle bir meslek sahibi olmak için aramızda bulunuyorsunuz. Bunun yanında, bu bölümde bulunduğunuz süre boyunca mesleki bilgilerin yanı sıra, kültürel, sosyal, ahlaki gelişiminiz için de donanımlara sahip olmanız beklenmektedir. Dinamik bir genç nüfus bir ülkenin en önemli zenginliğidir. Bu zenginliği doğru yönlendirmek, çağdaş ve modern teknolojileri takip eden bireyler olarak yetiştirmek biz öğretim üyelerinin görevidir.

Sizlerin görevi ise, bizim bilgilerimizle yeterli kalmayıp, araştıran, sorgulayan, öğrenmeyi öğrenen bireyler olarak bu bölümden mezun olmanızdır. Maden Mühendisliği Bölümü’nde sizlere bu olanaklar sunulmaktadır.

Bölgemiz maden potansiyeli ve çeşitliliği bakımından Türkiye’nin en zengin bölgelerinden birisidir. Eğitiminiz, mevcut maden potansiyelini ülke ekonomisine güvenli, çevreye duyarlı, ekonomik bir şekilde kazandırmak üzere düzenlenmiştir. Eğitiminiz boyunca bu bilgilerle donatılacak, staj ve proje çalışmalarınızla çevremizdeki maden işletmelerini tanıma olanağı bulacaksınız. Birlikte olduğumuz süre ve tüm hayatınız boyunca, hepinize, sağlıklı, başarılı, mutluluk dolu günler diliyorum.


Duyurular